“Zarrab Davası” 3 Ocak 2018 Tarihine Ertelendi

40
Reza Zarrab_dosyasinda_erdogan

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın yargılandığı dava ile ilgili son sözü söyleyecek olan 12 kişilik jüri üyesi dördüncü günde de bir karara varamadı. Hakan Atilla hakkında verilecek karar 3 Ocak’a ertelendi.

Halk Bankası  Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın yargılandığı ve kamuoyunda “Zarrab Davası” olarak bilinen davada, son sözü söyleyecek olan 12 kişilik jüri üyesi dördüncü günde de bir karara ulaşamadı. Hakan Atilla hakkında verilecek karar 3 Ocak 2018’de görülecek.

Jüri Bir Karara Varamadı

ABD’nin İran’a uyguladığı ambargoyu delme, ABD yasalarını delmek için işbirliği yapıp komplo kurma, kara para aklama,  bankacılık sahtekarlığı, bankacılık sahtekarlığı ve kara para aklama suçlamalarını defalarca işleme suçlamaları ile karşı karşıya olan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla ile ilgili son sözü söyleyecek olan 12 kişilik jüri üyesi dördüncü günde de bir karara ulaşamadı. Karar 2018’e kaldı.

Yargıç Berman, davanın yeni yıla sarkması olasılığını göz önüne alarak, Ocak ayı içindeki tatil planını iptal ettiğini duyurdu. Berman, jüri heyetine de iki seçenek sundu. Savunma makamı, bugün bir karara varılamaması durumunda jüri görüşmelerinin 3 Ocak 2018’de yeniden başlamasını talep ederken, Yargıç Berman jüri heyetine iki seçenek sundu.

3 Ocak 2018’de Toplanacak

Savunmanın talebine de olumlu baktığını aktaran Berman, jürinin Noel tatilinden sonra yeni yıla kadar görüşmeleri sürdürebileceği yada 3 Ocak tarihine kadar görüşmelere ara verilebileceğini söyledi. Duruşma salonu bitişiğinde kapalı bir odada aralarında tartışan jüri heyetinin bugünkü görüşmesi Türkiye saati ile 23:15’te sona erdi. Jüri üyeleri, Noel tatilinin ardından 3 Ocak 2018’de yeniden toplanacak.