Ana Sayfa Güncel Umed Eğitimleri Başladı

Umed Eğitimleri Başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) tarafından yeni nesil iletişimciler yetiştirmek amacıyla sertifikalı Diyarbakır UMED Medya Okulu eğitimlerine Bilgi Evi’nde başladı.

Büyükşehir Belediyesi ve UMED tarafından mülakatla seçilen öğrencilerin eğitimlerini UMED üstlenecek. Ücretsiz şekilde verilecek eğitimler 8 hafta sürecek. Hafta sonları 15:00 ile 16:30 saatleri arasında yapılacak olan eğitimlerde alanında uzman 16 eğitmen görev yapacak. Medya Okulu’nda, medyada yaşanan değişime, sosyal medyadaki gelişmeler, teknoloji kullanımını etkinleştirmeye yönelik uygulamalı ve sistematik eğitimler öğrencilere aktarılacak. Yeni nesil gazetecilik eğitimlerinin verileceği Medya Okulu’nda alanında uzman ve deneyimli gazeteciler tarafından haber yazım ve teknikleri, polisiye adliye muhabirliği, araştırma ve savaş muhabirliği, haberde kriz ve algı yönetimi, medya analizi, habercilikte uzmanlaşma, televizyon haberciliği, dijital medya, televizyon programcılığı ve medya etiği, sunuculuk ve yayın editörlüğü, değişen medyada televizyonculuk, haber kurgu, yerel yönetimler ve habercilik, kültür sanat muhabirliği ile sosyal medya eğitimleri verilecek.

Eğitim öncesinde öğrencilere Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, tarafından belediyenin çalışmalarının anlatıldığı dergiler, not alabilecekleri defter ve kalemlerin yer aldığı hediye çantaları dağıtıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Most Popular

İlçe giriş-çıkışı kapatıldı

KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA ÇATALYOL OLARAK BİLİNEN GEMEREK KAYSERİ GİRİŞİ ÇİFT YÖNLÜ OLARAK TRAFİĞE KAPANDI.

Aydın’da Korona virüsü denetimi trafiği

AYDIN’DA KORONA VİRÜSÜ DENETİMİ TRAFİĞİ, ŞEHRİN GİRİŞİNDE YAPILAN ÖLÇÜMLERDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Sincan Belediyesinden sağlıkçılara çorba ikramı

SİNCAN BELEDİYESİ, SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SICAK ÇORBA İKRAMINDA BULUNUYOR.

Salgın döneminde gassalların zor görevi

GASSALLAR ÖLÜYÜ YIKAYIP, TEMİZLEYİP, KEFENLEYEREK DİNİ VECİBELERİNİ YERİNE GETİREN VE EBEDİYETE UĞURLAYAN BİR MESLEK DALI. BULAŞICI HASTALIKLAR VEYA KOVİD-19 VAKALARINA KARŞI GASİLHANEDE DE ÜST DÜZEY ÖNLEMLER ALINMIŞ DURUMDA.