Türkiye Kart 2018’de hayata geçiyor

Ulusal Akıllı Ulaşım Sistemi projesi kapsamında düzenlenen “Türkiye Kart” 2018 yılında faaliyete geçiyor.

Türkiye’de 2018’den itibaren metro, otobüs, metrobüs, vapur gibi toplu taşıma araçlarında artık “Türkiye Kart” adlı tek bilet kullanılacak. Türkiye’nin bütün şehirlerinde toplu taşıma araçlarında kullanılacak olan Türkiye Kart’ın startı Başbakan Binali Yıldırım tarafından verilecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2018’de Türkiye Kart’a geçileceğini  açıklamasının ardından gözler Türkiye Kart’a çevrilmişti.

Bakanlığın uzun süredir üzerinde çalıştığı “Ulusal Akıllı Ulaşım Sistemi” projesi kapsamında hayata geçecek olan Türkiye Kart, Türkiye’de ki tüm şehirlerde toplu taşıma araçlarında kullanılacak ve tek bir ödeme sistemi olacak. Tüm belediyeler ile anlaşma sağlanacağı belirtilen kartta vatandaşların isimleri olacak ve Türkiye’de tüm şehirlerde kullanabilecek. Türkiye kart ayrıca akıllı sistemi sayesinde milli parklar, müzeler, uçaklar ve daha bir çok yer de de geçerli olacak.

Kartlar PTT’den Alınacak

Türkiye Kart, PTT şubelerinden alınabilecek. Türkiye Kart, Başbakan Binali Yıldırım tarafından tanıtılacak ve hizmete sokulacak. türkiye Kart sisteminin başka ülkelere de ihraç edileceği planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.