ÖSYM Uzman Personel Alıyor

ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile Başkanlıkta istihdam etmek üzere sigortalı olarak (7) adet sözleşmeli yerli uzman personel alımı gerçekleştirilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) resmi internet sitesinden yapılan duyuru ile yerli uzman personel alınacağı belirtildi. Duyuru da sigortalı olarak 7 adet sözleşmeli yerli uzman personel alınacağı ve alınacak personellerin Başkanlıkta istihdam edileceği belirtildi.

Adayların 6-23 Temmuz tarihleri arasında başvurularını internet ortamında yapması gerekiyor. Son Başvuru Formunu internet ortamında eksiksiz dolduracak adayların, fotoğraf yapıştırdıktan sonra ıslak imzalı form ile ÖSYM Başkanlığına bizzat ya da posta yoluyla ulaştırmaları gerekiyor.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar ÖSYM Sonuç Sistemi üzerinden  https://sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden yapılacak duyuru ile birlikte sınavın ne zaman yapılacağı da ilan edilecek.

Kadrolara başvuracak adayların bölüm ve kontenjan bilgileri ile istenen yabancı dil düzey bilgisi de aşağıdaki tabloda yer aldı.

BÖLÜMKONTENJANYABANCI DİLDÜZEYİ
Coğrafya1İngilizceC
Coğrafya Öğretmenliği
İşletme1İngilizceC
4 yıllık programlardan mezun olup Eğitim Programları ve Öğretim alanında lisansüstü eğitim yapmış olmak.1İngilizceC
Arapça Öğretmenliği2ArapçaB
Arap Dili ve Edebiyatı
Mütercim – Tercümanlık (Arapça)
Almanca Öğretmenliği1AlmancaA
Alman Dili ve Edebiyatı
Mütercim – Tercümanlık (Almanca)
Çeviribilim (Almanca)
Bilgi ve Belge Yönetimi1İngilizceC