ÖSYM Uzman Personel Alıyor

ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile Başkanlıkta istihdam etmek üzere sigortalı olarak (7) adet sözleşmeli yerli uzman personel alımı gerçekleştirilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) resmi internet sitesinden yapılan duyuru ile yerli uzman personel alınacağı belirtildi. Duyuru da sigortalı olarak 7 adet sözleşmeli yerli uzman personel alınacağı ve alınacak personellerin Başkanlıkta istihdam edileceği belirtildi.

Adayların 6-23 Temmuz tarihleri arasında başvurularını internet ortamında yapması gerekiyor. Son Başvuru Formunu internet ortamında eksiksiz dolduracak adayların, fotoğraf yapıştırdıktan sonra ıslak imzalı form ile ÖSYM Başkanlığına bizzat ya da posta yoluyla ulaştırmaları gerekiyor.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar ÖSYM Sonuç Sistemi üzerinden  https://sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden yapılacak duyuru ile birlikte sınavın ne zaman yapılacağı da ilan edilecek.

Kadrolara başvuracak adayların bölüm ve kontenjan bilgileri ile istenen yabancı dil düzey bilgisi de aşağıdaki tabloda yer aldı.

BÖLÜM KONTENJAN YABANCI DİL DÜZEYİ
Coğrafya 1 İngilizce C
Coğrafya Öğretmenliği
İşletme 1 İngilizce C
4 yıllık programlardan mezun olup Eğitim Programları ve Öğretim alanında lisansüstü eğitim yapmış olmak. 1 İngilizce C
Arapça Öğretmenliği 2 Arapça B
Arap Dili ve Edebiyatı
Mütercim – Tercümanlık (Arapça)
Almanca Öğretmenliği 1 Almanca A
Alman Dili ve Edebiyatı
Mütercim – Tercümanlık (Almanca)
Çeviribilim (Almanca)
Bilgi ve Belge Yönetimi 1 İngilizce C