On Numara’da ki şaibe iddiasına MPİ’den açıklama

Büyük ikramiyenin 8’i aynı ilçeye çıktı.

Milli Piyango’nun düzenlediği On Numara’nın bu akşamki çekilişinde büyük ikramiyeyi kazanan 12 kişinin 8’inin Bursa’nın Karacabey ilçesinden olması dikkat çekti.

Çekiliş sonuçlarının açıklanmasının ardından durum sosyal medyada tartışmalara yol açarken, diğer talihlilerin ise kuponlarını Adana’nın Yüreğir, İstanbul’un Kadıköy, Bahçelievler ve Fatih ilçelerinden yatırdığı belirlendi.

Öte yandan konuya ilişkin Milli Piyango’dan resmi bir açıklama yapılmadı. Bu haftanın büyük ikramiyesi ise 28 bin 127,25 TL.

Bu haberler üzerine Milli Piyango İdaresi internet sitesi üzerinden bir basın açıklamasında bulundu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nce oynatılan, On Numara oyununun 15.04.2019 tarihinde yapılan 871. hafta çekilişinde büyük ikramiye 12’ye bölünmüştür. Bunlardan 8 adedi Bursa-Karacabey, 1 adedi Adana-Yüreğir, 1 adedi İstanbul-Bahçelievler, 1 adedi İstanbul-Fatih ve 1 adedi İstanbul-Kadıköy’e isabet etmiştir.

Bursa-Karacabey’e isabet eden sekiz adet ikramiyeyi kazanan biletlerin tamamı 16100022 nolu bayimiz Aykut ASA tarafından oynatılmıştır. İdaremiz bayisi Aykut ASA , 15.04.2019 Pazartesi günü 17:00-18:00 saatleri arasında bir vatandaşın çok sayıda kuponla gelip oyun oynadığını ve biletlerin sistemli bir şekilde oynandığını ifade etmiştir. Böylece bayimizden oynanan 4 ayrı bilete 8 adet büyük ikramiye çıkmıştır.

Tüm iştirakçilerimize ve kamuoyuna şans dileklerimiz ve saygılarımızla duyurulur.