Mehmetçik İlkokulu’nda 23 Nisan etkinlikleri çoşku ile kutlandı

Ramazan SEYKAN

Diyarbakır’ın eğitim kalitesinin yüksek olduğu okullar arasında gösterilen Mehmetçik İlkokulu’nun minik öğrencileri 23 Nisan Çocuk Bayramını yaptıkları etkinliklerle aileleri ile birlikte kutladılar.
Mehmetçik İlkokulu bahçesinde gerçekleşen 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinliklerine okul yönetimi, veliler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.


Minik yürekli çocuklardan daha çok ailelerinin heyecanları gözlerden kaçmazken çocukların seslendirdikleri şarkılar ve okudukları 23 Nisan şiirleri de davetlileri büyüledi.


Çocuklarda, 23 Nisan duygusunun içseleştirilmesi gerektiğini belirten Mehmetçik İlkokulu Öğretmenlerinden Cuma Ertaş, “Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu güzel günde okul idaremizin öncülüğünde çok güzel etkinlikler düzenledik. Bugün okulumuzda yapılan şenlik havasındaki 23 Nisan kutlamalarına öğrencilerimizle birlikte neşe içinde bizde katılıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bugünü geleceğe armağan eden Atatürk’ü saygıyla anıyoruz. Bu şenliğin gelecek yıllara, nesillere sevgi ile aktarılmasını, belleklerde o şekilde kalmasını diliyoruz. Amacımız Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği gibi eğlenceli güzel bir gün geçirmesini sağlamak. İnşallah çocuklar için hayırlı bir gelecek, vatanımız ve milletimiz için hayırlı zamanlar olur inşallah” dedi.