Maliye Bakanı “Bitcoin Gündemimizde”

Maliye Bakanı Naci Ağbal , son dönemlerde ekonomistlerin ve ülkelerin gündemini ciddi şekilde meşgul eden ve her geçen gün değerini artıran sanal para birimi Bitcoin’le ilgili çalışmalarının olduğunu belirtti.

Maliye Bakanı “Bitcoin Gündemimizde”

2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı’nın Meclis görüşmelerine devam ediliyor. Naci Ağbal, tasarı maddeleri görüşmeleri esnasında milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

“Bitcoin İçin Hukuki Altyapı Oluşturulacak”

Bitcoin ile ilgili soru üzerine Bakan Naci Ağbal, “Bitcoin konusunda hem Merkez Bankası hem Hazine Müsteşarlığı hem Sermaye Piyasası Kurulu hem de Maliye Bakanlığı, bu konuyu işbirliği içerisinde teknik açıdan değerlendiriyorlar. Bitcoin konusunda nasıl bir prosedür uygulayabiliriz onun üzerine çalışıyoruz. Bir noktaya gelindiğinde kurumlar ulaştıkları sonuç verileri üzerinden ortak bir değerlendirme yapılacak ve bu konudaki hem hukuki altyapıyı hem de bu konuyla ilgili gerekli açıklamaları yapacağız” şeklinde konuştu.

Kamuya Geçişler Yılbaşından Önce Tamamlanacak

Bitcoinin yanı sıra taşeron işçilerin kadroya alınmasına yönelik yapılacak düzenlemeyle ilgili soru üzerine de Bakan Ağbal, şunları söyledi:

“Şu anda taşerondan kadroya geçiş ile ilgili düzenleme hususunda Çalışma Bakanlığımızla birlikte iki bakanlık, hız kesmeden yoğun bir şekilde çalışıyor. Çalışmalar teknik olarak hemen hemen sonuca ulaştı. Ana başlıklarla ilgili kararlar da oluşturuldu. İnşallah tüm taşeron firmalarda çalışan işçilerimizin, bekledikleri ve bir an önce de hayata geçmesini istedikleri bu düzenlemeyi yılbaşından önce sonlandırıp müjdeli haberi vereceğiz.”

Servan ALACABEY – SondakikHaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.