Lisans Öğrencilerine 450 lira Burs Verilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı  Özhaseki, yeni dönemde bitirme tezi  ya da bitirme projesi hazırlayan 200 lisans öğrencisine 4 ayda aylık 450 TL burs vereceğini duyurdu.

Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından lisans öğrencilerine ayda 450 TL burs verilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bitirme tezi hazırlayan 200 lisans öğrencisine 4 ay süreyle ayda 450 lira burs verileceğini bildirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına  bağlı Türkiye Çevre Koruma Vakfı yeni yılda bitirme tezi ya da bitirme projesi hazırlayan 200 lisans öğrencisine  4 ay süre ile ayda 450 lira burs verileceğini bildirdi.

Hangi Bölümler Başvurabilecek?

Çevre Mühendisi, Biyoloji ve Kimya Bölümü, Kimya Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Şehir Plancısı, Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinde; belirtilen konu başlıkları altında bitirme tezi ya da bitirme projesi hazırlayan öğrenciler, vakfın web sitesinden (www.tucev.org),  20 Ocak 2018 tarihine kadar başvuru yapabilecek. 1 Şubat 2018 tarihi itibariyle burslar ödenmeye başlanacak.

Tez Konu başlıkları Nelerdir?

Şehircilikle ilgili konu başlıkları; Şehirleşme, enerji, kentsel dönüşüm ve sosyal hayat.

Çevre ile ilgili konu başlıkları; Deniz ve kıyı yönetimi, İklim değişikliği ve hava yönetimi, Su ve toprak yönetimi, Atık yönetimi, Çevresel etki değerlendirmesi, Tabiat

 Ayda 450 TL Burs Verilecek

Özhaseki; ” Öğrencilerimize maddi ve manevi desteğimiz devam edecek. Bakanlık olarak başlatmış olduğumuz burs seferberliğinde 500 den fazla bitirme tezi ve bitirme projesi, 38 yüksek lisans tezi çalışmasının sonuçlanmasını sağladık. 16 Doktora öğrencimize vermiş olduğumuz desteğimiz ise devam ediyor. Bu yılda yeni dönemde bitirme tezi hazırlayan 200 lisans öğrencisine ise 4 ay süre ile ayda 450 TL burs vereceğiz. ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.