LGS Tercihlerinde Son Başvuru Tarihi Yarın

Veliler dikkat! LGS tercihleri için son başvuru tarihi 13 Temmuz! Tercihler için başvuru alımı saat 17.00 itibariyle son bulacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından başvuruları 2 Temmuz’da alınmaya başlanan liselere yerleştirme tercihlerinde son gün yarın. 2 Temmuz’da alınmaya başlanan tercihler, yarın saat 17.00’de sona erecek.

Yerel yerleştirme ise okulların türü, kontenjanı, bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, ortaokulları, tercih öncelikleri, okul başarı puanları, devamlılık ve yaş kriterleri göz önünde tutularak gerçekleştirilecek.

SONUÇLAR 30 TEMMUZ’DA AÇIKLANACAK

Başvuruların tamamlanması ardından işleyecek süreçle beraber yerleştirme sonuçları ve boş kontenjanlar 30 Temmuz’da açıklanacak. Açıklanan sonuçlarında ardından veliler nakil tercih başvurularını 6-10 Ağustos, hemen sonrasında  açılacak ikinci nakil başvurularında ise 13-17 Ağustos’ta, üçüncü nakil başvurularında 27-31 Ağustos’ta ve son nakil başvurularını ise 3-6 Eylül’de yapabilecekler. Yatılılık başvurularının başvuru tarihleri ise 10-14 Eylül olarak belirlenirken başvurular okul ve kurumlarca alınacak.