Kılıçdaroğlu; ”2019’da Geleceğim Ve Alacağım.”

20

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos’un Ege adaları ile ilgili “Gel de al” sözlerine cevap verdi. Kılıçdaroğlu; “2019’da geleceğim ve alacağım.” dedi.

Kılıçdaroğlu;  ‘Gel de al’ diyor. 2019’da geleceğim ve alacağım.’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Kocaeli Gölcük ilçesinde  sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi. Yaklaşık iki hafta önce Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos’un Ege adaları ile ilgili sarfettiği “Gel de al” sözlerine yanıt veren Kılıçdaroğlu; “Ege adalarının 18’ini işgal ettiler, bir de kayalığı. Yunanistan Savunma Bakanı bana cevap verdi, ‘Gel de al’ diyor. 2019’da geleceğim ve alacağım.” dedi.

“2019’da Gelip Alacağım”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Ya arkadaş, benim her söylediğime laf yetiştiriyorsun, bir de bu 18 adayla ilgili bir cümle kur. Cümle dahi kurulmuyor. Yunanistan Savunma Bakanı bana cevap verdi, ‘Gel de al.’ diyor bana. 2019’da geleceğim, o adaların tamamını alacağım. Bunu niye söylüyorum? Bir dönem bunlar Kıbrıs için de söylüyorlardı ‘Gel de al.’ diye. Rahmetli Ecevit ne yaptı? Çıktı ve gitti aldı. Bitti o kadar.” dedi