KHK’da Tartışmaya Devam; Görüşlerim Benim Sorumluluğum

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Erdoğan’ın KHK eleştirisine cevap verdi. Gül, “Önemli konularda görüşlerimi halkla paylaşmak benim sorumluluğumdur. Bunu oraya buraya çekmenin bir anlamı yok.” dedi.

KHK’da Tartışmaya Devam; Görüşlerim Benim Sorumluluğum

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resmi gazetede yayımlanan KHK ile sivillere yargı bağışıklığı getirilmesi ile ilgili “Muğlaklıktan bahsetmesi üzücü, neye dayanarak böyle bir muğlaklıktan bahsediyorsunuz” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine cevap verdi. Gül, “Küçük bir düzenleme ile bunun önüne geçilebilir diye düşündüm. Bunu oraya buraya çekmenin bir anlamı yok açıkçası. Ben hayatımı millete devlete hizmetle geçirmiş biriyim” dedi.

Ak Parti ve Cumhurbaşkanı’ndan Gül’e Cevap Gelmişti

Abdullah Gül, 24 Aralık tarihli Resmi Gazete de yayımlanan 696 sayılı KHK’da, “terör eylemlerini bastırırken suç işleyen sivillere yargı kalkanı getirilen” düzenlemeyi eleştirmişti. Bunun üzerine AK Parti Yönetimi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da Gül’e karşı açıklamalar gelmişti.

Erdoğan Sitem Etmişti

Son olarak dünkü Sudan ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdullah Gül’e “Muğlaklıktan bahsetmesi üzücü, neye dayanarak böyle bir muğlaklıktan bahsediyorsunuz” sözleriyle sitemde bulunmuştu.

Ceylan Kılıç – SondakikHaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.