Karayolları Sözleşmeli Personel Başvuruları Başladı

Karayolları Genel Müdürlüğü, sözleşmeli personel alımı için ilana çıktı. İlana Lisan ve Önlisan düzeyinde mezun olanlar başvurabilecek.

Karayolları Genel Müdürlüğü, lisan ve önlisan düzeyinde sözleşmeli personel alımı için ilana çıktı. Adaylar başvurularını 10-16 Temmuz tarihleri arasında ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yapabilecekler. Adaylar ÖSYM’nin internet sitesinde yapılan duyuru da yer alan ek’i inceleyerek hangi lisan ve önlisan bölümlerinin başvuru yapabileceğini öğrenebilirler.

ÖSYM tarafından duyurulan ilanın tam metni;

“Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Adaylar tercihlerini, 10-16 Temmuz 2018 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 16 Temmuz 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Adaylar, tercihlerini KPSS-2018/6 Tercih Kılavuzunda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden saat 10.00’dan itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır.

Adayların tercih işlemleri için Ek’te yer alan kılavuzu dikkatle incelemeleri önem arz etmektedir.”