İyi Parti’de HDP Depremi

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Ali Aydın partideki görevlerinden istifa etti. Başdanışman Aydın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in seçim sonrası HDP ile ilgili açıklamasını istifa gerekçesi olarak gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in danışmanı Ali Aydın, bugün itibariyle partideki bütün görevlerinden ve parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. İYİ Parti Kurucular Kurulu, Genel İdare Kurulu ve Genel Başkan Başdanışmanlığı görevlerini yürüten Ali Aydın, partiden istifa ettiğini duyurdu.

Kamuoyunda “Yörük Ali Paşa” olarak da tanınan Aydın, yaptığı açıklamada istifa gerekçelerini sıraladı. Aydın, Akşener’in seçim sonrası yaptığı basın açıklamasında, HDP’yi  ‘Kürt Siyasi Hareketinin Temsilcisi’ olarak nitelendirmesini, “Hem Yüce Türk milletini hem de Yüce Türk devletine gönülden bağlı Kürt kardeşlerimizi derinden yaralamıştır. Ne yazık ki bu talihsiz açıklama da şahsım gibi terörle mücadeleye yıllarını vermiş birisi adına bardağı taşıran son damla olmuştur” diyerek istifasına gerekçe gösterdi.