Ana Sayfa Eğitim İSG 2017 2. Dönem Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

İSG 2017 2. Dönem Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

İSG 2017 2. dönem sınav giriş yerleri, ÖSYM’nin web sitesinden erişime açıldı. İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı kapsamında düzenlenecek sınav 16 Aralık Cumartesi günü yapılacak.

ÖSYM, 16 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan İSG 2017 2. dönem sınavı öncesi giriş belgelerinin erişime açıldığını duyurdu. Sınavda 15 dakika kuralının olacağı ve saat 10.00 itibariyle kimse sınava alınmayacak.

ÖSYM İSG sınav giriş yerlerine ilişkin açıklaması; “16 Aralık 2017 tarihinde saat 10:15’de uygulanacak olan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 2.Dönem Sınavına (2017-İSG 2.Dönem) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 6 Aralık 2017 tarihinde saat 14:00’den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir” denildi.

Açıklamada “DİKKAT!” başlığıyla “Saat 10:00’dan önce sınav binasına giriş yapılacak olup bu süreden sonra adaylar sınav binalarına alınmayacaklardır” uyarısında bulunuldu.

SINAVDA BULUNDURULMASI GEREKENLER

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur.
Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır.

Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir.

Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında  bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Bina girişinde yoğunluğa yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri ve sınavdan en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmaları sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.

Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete, ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz. Sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilirsiniz. Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden
başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur:

Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı

Süresi geçerli pasaport, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı

Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar

Servan Alacabey
Gazeteci & Eğitimci & Yazar servana@sondakikhaber.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Most Popular

İlçe giriş-çıkışı kapatıldı

KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ KAPSAMINDA ÇATALYOL OLARAK BİLİNEN GEMEREK KAYSERİ GİRİŞİ ÇİFT YÖNLÜ OLARAK TRAFİĞE KAPANDI.

Aydın’da Korona virüsü denetimi trafiği

AYDIN’DA KORONA VİRÜSÜ DENETİMİ TRAFİĞİ, ŞEHRİN GİRİŞİNDE YAPILAN ÖLÇÜMLERDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Sincan Belediyesinden sağlıkçılara çorba ikramı

SİNCAN BELEDİYESİ, SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SICAK ÇORBA İKRAMINDA BULUNUYOR.

Salgın döneminde gassalların zor görevi

GASSALLAR ÖLÜYÜ YIKAYIP, TEMİZLEYİP, KEFENLEYEREK DİNİ VECİBELERİNİ YERİNE GETİREN VE EBEDİYETE UĞURLAYAN BİR MESLEK DALI. BULAŞICI HASTALIKLAR VEYA KOVİD-19 VAKALARINA KARŞI GASİLHANEDE DE ÜST DÜZEY ÖNLEMLER ALINMIŞ DURUMDA.