Hükümetten Asgari Ücret Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım 2017 yılı için asgari ücretle ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. İşçi-işveren ve hükümet arasında yürütülen müzakerelerle yeni yıldan önce sonuçlandırılacağının sinyalini verdi. Hükümetleri döneminde asgari ücrete asla enflasyon altında zam yapılmadığını hatırlatarak bu dönemde de aynı politikayla zam yapacaklarını belirtti.

Hükümetten Asgari Ücret Açıklaması

Bangladeş ziyareti öncesinde havalimanında bir basın toplantısı gerçekleştiren Başbakan Binali Yıldırım 2017 asgari ücretiyle ilgili, “Hükümetimiz yıllardan beri işçimize-çalışanımıza asla enflasyonun altında bir ücret vermemiştir. Bu sefer de her zaman olduğu gibi makul olan, ülkenin şartlarını da dikkate alarak en uygun şekilde sonuçlandıracaktır” dedi.

Havalimanında gerçekleşen basın toplantısında Başbakan Binali Yıldırım, “Asgari ücret yeni yıldan önce işçi-işveren ve hükümet ilgili bakanlığımız arasında yapılan müzakerelerle sonuçlandırılacaktır. Bu noktada TÜRK-İŞ teklifini sundu, DİSK de teklifini sunacak daha sonra taraflar bir araya gelecekler, en uygun şekilde tarafları bakanlığımız bir araya getirecek. En iyi şartlardan ne gerekiyorsa bu rakam üzerinde mutabakata varılacak. Hükümetimiz yıllardan beri çalışanımıza asla enflasyonun altında bir ücret vermemiştir. Bu sefer de aynı şekilde makul olan, ülkenin şartlarını da dikkate alarak en uygun şekilde sonuçlandıracak” değerlendirmelerinde bulundu.

Ceylan Kılıç – SondakikHaber

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.