Gül’e Yanıt Gecikmedi;”Üzülerek Karşılıyorum”

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 24 Aralık tarihli Resmi Gazetede yayınlanan KHK ile, sivillere yargı bağışıklığı getiren düzenlemeye yönelik eleştirisine AK Parti Grup Başkan Vekilinden tepki geldi.

Gül’e Yanıt Gecikmedi;”Üzülerek Karşılıyorum”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Meclis’te düzenlediği basın toplantısı ile KHK’ya ilişkin eleştirileri yanıtladı. Daha evvel yapılan değişikliklerle resmi görevlilere böylesi haklar verilirken itiraz etmeyenlerin bugün itirazlarını dile getirmelerini üzülerek karşıladığını belirtti.

Turan Yılmaz’ın haberine göre, Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, gazetecilerin Abdullah Gül’ün resmi twitter hesabı üzerinden son değişikliklerden rahatsız olduğunu paylaşması ile ilgili sorusu üzerine şunları söyledi:

“O onu dedi, bu bunu dedi, bunları doğru bulmuyorum. Bizim hükümetimiz belli, yürütmenin başı belli, ilgili bakanlık belli. KHK, bu konuyla ilgili kurumlarla görüşülerek çıkarıldı. Daha eski düzenlemelerdeki hassasiyeti paylaşmayanların bugünkü paylaşımlarını doğru bulmuyorum. Daha önceki düzenlemelerimizde resmi görevliler için bu hak verilirken itiraz etmeyenlerin bugün rahatsız oluyor olmasını çok üzülerek karşılıyorum, kim olursa olsun.”

“Hukuk Devleti Açısından Kaygı Verici”

Gül, geçtiğimiz günlerde Resmi Gazetede yayınlanan 696 sayılı KHK’da yer alan ‘sivillere yargı bağışıklığı getiren düzenlemeyi’ eleştirerek, resmi twitter hesabından “+15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne karşı arkasına bakmadan sokağa çıkıp direnen kahraman vatandaşlarımızı koruma amacıyla çıkartıldığını düşündüğüm 696 sayılı KHK’nın yazımındaki hukuk diliyle bağdaşmayan muğlaklık, hukuk devleti anlayışı açısından kaygı vericidir.” “+İlerde hepimizi üzecek olaylara ve gelişmelere fırsat vermemek için gözden geçirileceğini ümit ediyorum.” twitlerini paylaşmıştı.

Ceylan Kılıç – SondakikHaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.