Fıransız Piyanist Filistin İçin Sivast’a Konser Verdi

Fransız piyanist ve besteci Stephane Blet, Sivas’ta Filistin için konser verdi. Stephane Blet, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü ‘İsrail’in başkenti’ olarak tanıma kararına karşı, müzikle   boykot etti.

Fransız piyanist ve besteci Stephane Blet, Sivas’ta Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Kültür Merkezi’nde düzenlediği  konserde ABD Başkanı Trump’ın Kudüs kararını müzikle protesto etti.

25 yıldır Filistinliler için Konser Veriyor

Blet; “25 yıldır onlar için konserler veriyorum. Avrupa’da da savaşmaya çalışıyorum ama maalesef Fransa’da savaşmak artık daha zor çünkü medyalarımız siyonist olduğu için bize davalar açıyorlar, boykot yapıyorlar ama devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Türklerle gerçekten çok gurur duyuyorum çünkü siz gerçekten siyonizmin ne olduğunu biliyorsunuz.”

İblise karşı savaşıldığını vurgulayan Blet, “Onlara karşı çok sert bir boykot organize etmemiz lazım yoksa Filistinli kardeşlerimizi öldürmeye devam edecekler, sonra bizi öldürecekler. Onun için eminim ki hepimiz beraber olursak kazanabiliriz. Onlara büyük bir boykot uygulayıp tek bir kuruş vermeyelim. İsrail’den gelen yemekleri eşyaları almamamız lazım. Bence insanlık bunu beraber kazanabilir.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından piyanist Blet, Türk ve Osmanlı rapsodileri, Filistin için bestelediği parça ile Chopin’den parçalar çaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.