Fetö Yargıdan Temizlenemedi

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yargıdaki ‘FETÖ temizliği’nin tamamen sona ermediğini söyledi. Zarrab davasıyla ilgili açıklama da bulunan Gül, davanın aleyhte bir kararla sonuçlanmasının talihsizlik olacağını da vurguladı.

Fetö Yargıdan Temizlenemedi

Kanal 24’te canlı yayına katılan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, görevde olan tüm yargı mensuplarından şüphe duymadığını ancak hakkında ‘FETÖ’ soruşturması yürütülenler olduğunu ifade etti.

“FETÖ sonuçta bir taşeron, sahibi de var o nedenle teyakkuzda olmak lazım” diyen Adalet Bakanı Gül, “Yargıda FETÖ tümüyle temizlendi mi?” sorusuna “Tamamen temizlendi bitmiştir, diyemeyiz” cevabını verdi.

Bakan Sarraf Davası İle İlgili; Aleyhte Karar Kabul Edilemez

ABD’de Rıza Zarrab’ın sanıkken tanık olduğu davaya değinen Bakan Gül, davanın Türkiye ‘aleyhine’ bir kararla sonuçlanması halinde, kararın kabul edilemez olduğunu, Türkiye’nin bağımsız egemen bir devlet olduğunu kaydetti.
Bakan Gül, “ABD’deki dava için, Adalet Bakanlığı eliyle gönderilen bir belge olmadığı” bilgisini de verdi.

“Seçim İttifağına Engel Oluşturan Kanun Kaldırılmalı”

Bakan Gül ‘seçim gündemde mi’ sorusunu ise şöyle değerlendirdi: “Seçim barajıyla ilgili herhangi bir konunun gündemde olmadığını düşünüyorum. Seçim ittifakıyla ilgili kanunda bir engel söz konusu, bunun kaldırılması sandık için faydalı olabilir, bunlar şu anda değerlendirilen hususlar.”

3 Bin 456 Hakim Savcı İhraç Edildi

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkan Vekili Mehmet Yılmaz’ın verdiği bilgiye göre ekim ayı itibariyle ‘FETÖ’ soruşturması kapsamında açığa alınan Hakim savcı sayısı 3 bin 696 iken bunları 3 bin 456’sı ihraç edildi.

Servan Alacabey – SondakikHaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.