Ferhat Göçer’den ‘Müzik Haramdır’ Bildirisine Tepki

 Geçtiğimiz günlerde İstanbul Teknik Üniversitesi(İTÜ)’de ‘müzik haramdır’ başlıklı bildiri dağıtanlara Ferhat Göçer sert tepki gösterdi.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) Ayazağa Kampüsü girişinde dağıtılan bildiride ‘Söyleyeni ve dinleyeni dinden çıkaran şarkı sözleri ve Müzik neden haramdır’ gibi başlıkların yer aldığı bildiriye sanatçı Ferhat Göçer tepki gösterdi. ‘Söyleyeni ve dinleyeni dinden çıkaran şarkı sözleri başlığı adı altında aralarında Ferhat Göçer’in de olduğu çok sayıda sanatçı yer alıyor.

Göçer; ‘Müzik İnançtır’

Günahı neyse bana yazılsın, kırdığınız kalpler cehenneminiz olsun diyen Göçer; daha sonra “Müzik kutsaldır, müzik inançtır, müzik ibadettir. Her kim ki müziğe günah diyorsa vicdansızdır. Dinimizdeki hiçbir kutsal değer kıyas kabul etmez ve ülkemizdeki tüm sanatçılarımızın bu hususta kalben ve inanarak saygıda kusur etmeyeceğinden eminim… Ancak aşkın sevginin, acının, hasretin büyüklüğünü anlatmak için naifçe kullanılan bu metaforları alıp başka yere çekmeye çalışarak kötü niyetle bildiri dağıtmak insanlığa sığmaz” dedi.

(sondakikHaber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.