En güzel Cuma mesajları burada…

En güzel Cuma mesajları burada… En güncel resimli Cuma mesajları ve yeni Cuma mesajları tıkla öğren…

En güzel Cuma mesajları burada… En güncel resimli Cuma mesajları ve yeni Cuma mesajları tıkla öğren…

 

Sevdiklerinize göndermek için güzel bir cuma mesajı mı arıyorsunuz? Bu noktada sizlere yardımcı olmak isteriz. Resimli cuma mesajları, anlamlı cuma mesajları, kısa cuma mesajları, güzel cuma mesajları sizler için haberimizde.

Cuma günleri bir çoğumuz sevdiklerimize göndermek için cuma mesajları ararız. Sizlere yardımcı olmak için anlamlı cuma mesajları, kısa cuma mesajları, resimli cuma mesajları, güzel cuma mesajlarını bu haberde derledik. Cuma namazı bilindiği üzere tüm sağlıklı ve hür erkeklere farz-ı ayndır. Bu mübarek günde Müslümanlar birbirlerine iyi dileklerini ve dualarını cuma mesajları yoluyla iletiler. Sizler en güzel cuma mesajlarınızı ailenize, sevdiklerinize iletmek istiyorsanız bu haberden destek alabilirsiniz. Müslümanların cuma vakti birbirleri arasında dua ve iyi temennilerde bulunduğu, yazılı görsel veya sesli mesajlar bu metinde yer alıyor. Cuma günü için eş, kardeş, dost ve akrabalara cuma mesajları göndererek dualar paylaşabilirsiniz. Bu hafta Cuma gününe özel birbirinden güzel ve anlamlı Cuma mesajlarını sizler için bu başlık altında teker teker derledik.

En güzel Cuma mesajları

Cuma, müminlerin bayramıdır. Bugün yapılan ibadetlere en az, iki kat sevap verilir. Bugün işlenen günahlar da, iki kat yazılır.

Sevaplar içinde Cuma günü ve gecesinde yapılandan daha kıymetlisi, günahlar içinde de, Cuma günü ve gecesinde işlenilenden daha kötüsü yoktur.

Cuma günü, kuşlar, vahşi hayvanlar birbirine, “Selam size, bugün Cumadır” derler.

Cuma diğer Cumaya kadar ve fazladan üç gün içinde işlenen günahlara kefaret olur. Çünkü iyi bir amel işleyene on kat sevap verilir.

Dört gecenin gündüzü de gecesi gibi faziletlidir. Allahü teâlâ, o günlerde dua edenin isteğini geri çevirmez, onları mağfiret eder ve onlar bu günlerde bol ihsana nail olurlar. Bunlar: Kadir gecesi, Arefe gecesi, Berat gecesi, Cuma gecesi ve günleri.

Cuma günü gusleden kimsenin günahları affolur.) [Taberani]

(Cuma günü sabah namazından önce, “Estagfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh” okuyanın, deniz köpüğü kadar da olsa, bütün günahları affolur.) [İbni Sünni] 

[Böyle büyük mükafat verilebilmesi için, o kişinin, düzgün itikada sahip olması, kul hakkını, kazaya kalan farzlarını ödemesi ve haramlardan vazgeçmesi şarttır.]

(Cuma günü veya gecesi ölen mümin, şehit olur, kabir azabından kurtulur.) [Ebu Nuaym]

(Ana-babanın kabrini, Cuma günleri ziyaret eden kimsenin günahları affolur, haklarını ödemiş olur.) [Tirmizi]

(Cuma günü 80 salevat getirenin, 80 yıllık günahı affolur.) [Dare Kutni]

(Cuma gecesi Yasin suresini okuyanın günahları affedilir.) [İsfehani]