Doğu anlatılmaz yaşanır…

İki hafta içerisinde Diyarbakır’a ellişer gurup halinde 100 Alman Turistti Diyarbakır’a getiren Tur operatörleri ön yargıları yıkmak için Doğunun anlatılanlarla değil, yaşanılanlarla anılması gerektiğini söylediler.

Bölgeye gelen Alman Turistlerin en çok yöre halkının sıcak kanlı tavırlarından ve misafir perverliğinden etkilendiklerini ifade eden Güney Almanya ve Avusturya’da seyahat Acentaları sahipleri Seval Coşkun, Bengü Kayahan ve Ahmet Gülmez,Turlarımızın en büyük  amacı insanlarda Doğu’ya karşı olan önyargıyı yıkmak ve bölgenin turizmini kalkındırmak ve destek olmak’’olduğunu söylediler.

14 günde 100 turist Diyarbakır‘da

 Geçdiğimiz ay 14 günde iki ayrı grup ile 100 Alman turisti Diyarbakır’a getirmeyi başardıklarını ifade eden Tur Operatörleri,Tur esnasında misafirler Diyarbakır, Mardin ve Midyat sokaklarını gezerek,bölgenin zengin tarih ve kültürünü yakından tanıma fırsatı buldu. Turistler en çok yöre halkının sıcak kanlı tavırlarından ve misafir perverliğinden etkilendiklerini ifade ettiler. Turlarımızın amacı insanlarda Doğu’ya karşı olan önyargıyı yıkmak ve bölgenin turizmini kalkındırmak ve destek olmak. Bahatur sahibi Hakan Beksari’nın profesionel tur organizasyonu sayesinde misafirlerimiz ile birlikte unutulmaz anılar birıktirdik. Bir diğer başarımız yanımızda ilk Alman turistimizi getirmiş olmamız. ‘Doğu anlatılmaz, yaşanır’ demiştik ve bunu başarmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkeze sonsuz teşekkür ederiz. En kısa zamanda  görüşmek dileğı ile” ifadelerinde bulundular.

Bahatur Sahibi Hakan Beksari ise Alman turistleri Diyarbakır’a getirmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek,‘‘Bizler tarihi kültürü ve eşsiz güzelliği ile ilimizin turizim konusunda hak ettiği konuma gelmesi için tüm bileşenlerimiz ile birlikte top yekün harekete geçmiş bulunmaktayız.Elimizden gelen her türlü kolaylığı ve desteği misafirlerimize sunup kendilerini ağırlamak mutlu bir şekilde ilimizden ve bölgemizden göndermek bizleri mutlu etmektedir.Bu kent hepimizin ve hepimizde kentimiz için elimizden geleni yapmak zorundayız‘‘şeklinde konuştu.