Dikkat! Bu 8 Program Gizlice Bylock’a Bağlanıyor

FETÖ/PDY terör örgütünü gizlemek amacıyla 11 bin 480 kişiye  Mor beyin yazılımları ile Bylock yükledi. Amaç FETÖ’cüleri gizlemekti.  Cep telefonunuzu kontrol edin. Freezy, Almanca ve İngilizce sözlük,  ve araba2 yazılımı  sizde de varsa farkında olmadan  bylock’a bağlanmış olabilirsiniz.

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, “ByLock’a yönlendirildiği tespit edilen ve farklı illerde tutuklu bulunan yaklaşık bin kişinin, haklarında başka hiçbir delil yoksa tahliyesini talep edeceğiz” dedi. ByLock yönlendirmesini bir TÜBİTAK çalışanının yaptığı belirlendi.Başsavcılık, 11 bin 480 kişinin GSM numarasının iradesi dışında Bylock’a yönlendirildiğini açıkladı. Başsavcılık’tan yapılan açıklamaya göre FETÖ’cüler, bu yöntemle gerçek ByLock kullanıcılarına ulaşılmasını engellemek istedi.

Bylock kullanıcısı olan 11 bin 480 kişi,  farkına varmadan bu tuzağa nasıl düştü? Hangi programlar aracılığıyla cep telefonları Bylock sunucusuna yönlendirildi?

Baylock’a Yönlendiren Programlar

 “Mor Beyin” yazılımıyla, aralarında müzik, namaz vaktileri ve oyun sitelerinin de olduğu 8 uygulamaya gizli ByLock bağlantısı yerleştirilmiş. FETÖ’nün Mor Beyin yazılım ekibince hazırlanan uygulamalar ve o uygulamalarla farkına varmadan cep telefonlarına bylock yükleyen 8 program şunlar;

1- Best Free Music (Search&Play) (Java sınıf adı com.morbeyin.freezy.en)
2- Freezy-Müzik Bul Dinle (Java sınıf adı com.morbeyin.freezy.tr)3- Freezy-Play Free Music Online (Java sınıf adı com.morbeyin.music_player_best)
4- Mor German English Dictionary (Java sınıf adı com.morbeyin.english_german)
5– En Ucuz Fiyat (Java sınıf adı com.kimeneki.enucuz)
6– Mor Almanca-Türkçe Sözlük (Java sınıf adı com.morbeyin.almanca)
7– Music Search-Beta (Java sınıf adı com.morbeyin.music_player)
8– Araba2.com (Java sınıf adı com.araba2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.