Deniz Naki Türkiye’de Futbol Oynayamayacak

Türkiye Futbol Federasyonu sitesinden yapılan yazılı açıklama ile Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından alınan karar doğrultusunda Deniz Naki artık Türkiye’de top oynayamayacak.

TFF resmi internet sitesinde PFDK Başkanı Avukat E.Polat Yılmaz imzalı yapılan yazılı açıklama ile, PFDK’nın 30 Ocak tarihli kararları arasında Deniz Naki’ye verdiği ceza da vardı. PFDK Naki’ye Türkiye liglerinden men cezası verdi. Disiplin kurulu “ayrımcılık ve ideolojik propaganda” yaptığı gerekçesi ile Naki’ye 3 yıl 6 ay müsabakalardan men cezası ve 273 bin TL para cezası verdi. Kurul, yaptığı açıklamada verilen cezanın 3 yılı aşması sebebi ile bu cezanın “Sürekli hak mahrumiyeti cezası”na çevrildiği de belirtildi.

Naki, Afrin Eylemine Çağrı Yaptığı Gerekçesi İle Disipline Sevk Edilmişti

28 Ocak tarihinde alınan karar gereği Disiplin Kuruluna sevk edilen Deniz Naki’nin Afrin Eylemine yaptığı çağrı gerekçe gösterilmişti. 28 Ocak tarihli karar da Amedsporlu oyuncunun “ayrımcılık ve ideolojik propaganda” yaptığı ifade edilmişti.

PFDK Eskişehirspor ve Gaziantepspor’a İhtar Cezası Verdi

TFF sitesinden yapılan açıklama da 30 Ocak tarihli PFDK kararları arasında Deniz Naki’nin yanı sıra Eskişehirspor ve Gaziantepspor Kulüpleri de yer aldı.

Eskişehirspor’un kadroda bulundurulması gereken doktoru bulundurmadığı gerekçesi ile talimatlara aykırılık teşkil ettiğinden “ihtar cezası” verildiği kararı da yer alırken, Gaziantepspor’a da aynı ihlalden yine “İhtar cezası” verdiği belirtildi.

TFF’nin sitesinden yer alan 30 Ocak tarihli PFDK karalarının tamamı şöyle;

“PFDK Kararları – 30.01.2018

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 30.01.2018 tarih ve 45 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.

1- AMED SPORTİF FAALİYETLER KULÜBÜ sporcusu DENİZ NAKİ‘nin, ayrımcılık ve ideolojik propaganda nedeniyle FDT’nin 42/1-a, 35/4. ve 4/2. Maddeleri uyarınca 3 YIL 6 AY MÜSABAKALARDAN MEN CEZASI ve 273.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, üç yılı aşan ceza bakımından FDT’nin 95/1. Maddesi uyarınca SÜREKLİ HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına,

2- ESKİŞEHİRSPOR Kulübünün, kadroda bulundurulması zorunlu olan profesyonel takım doktorunun bulundurulmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına,

3- GAZİANTEPSPOR Kulübünün, kadroda bulundurulması zorunlu olan profesyonel takım doktorunun bulundurulmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına,

Karar verilmiştir.

PFDK Başkanı

Av. E. Polat YILMAZ”

Mahir Kartal – SondakikHaber

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.