Çorum Belediye Başkanı İstifa Etti

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü İstifa etti. AK Partili Belediye Başkanı Külcü, makamında yaptığı basın toplantısı ile görevini bıraktığını duyurdu.

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü makamında yaptığı toplantı ile istifa ettiğini açıkladı. Külcü’nün istifası ile boşalan başkanlık koltuğu için belediye meclisinin ilerleyen günlerde toplanıp seçim yapacağı da belirtildi.

İstifanın sebebinin geçtiğimiz günlerde Çorum İl Kongresi için ile gelen Cumhurbaşkanı ile yapılan görüşmeni olduğu iddia edildi. İddialara göre Kongreye katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Külcü ile görüşmüştü ve bu görüşme esnasında istifasını istemiş.

Muzaffer Külcü Kimdir

Çorum eski Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 1971 yılında Çorum’da doğdu. Çorum İHL ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Bir süre Çorum da serbest avukatlık yapan Muzaffer Külcü, çeşitli sivil toplum örgütlerinde başkanlık ve yöneticilik yaptı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında Bakanlık müşaviri olarak görev yaptı. Eti Maden İşletmelerinde yönetim kurulu üyeliği yaptı. Aktif siyasi yaşamına kurucu il başkanı olarak AK Partiyle başladı.

  1. dönem Çorum Milletvekili olarak parlamentonun en genç üyeleri arasında yer aldı.

29 Mart 2009 ve 30 Mart 2014’te yapılan seçimlerde Çorum Belediye Başkanı olarak seçildi.

Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Ceylan Kılıç – SondakikHaber

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.