ByLock’ta Yeni Gelişme

11 bin 480 kişiye ait telefon numaralarının kişilerin bilgisi dışında Mor Beyin Yazılımı ile ByLock’a yönlendirilmesi hakkında konuşan Başsavcı Yüksel Kocaman, “Kişilerle ilgili başka delil yoksa bin kişinin tahliyesini isteyeceğiz.” dedi.

ByLock’ta Yeni Gelişme

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, ” ByLock bizim için Fetö konusundaki en büyük delillerden biridir. Bu konuda hiçbir değişiklik yok. Mor Beyin yazılımı ile irade dışı ByLock’a yönlendirildiği tespit edilen ve farklı illerde cezaevlerinde tutuklu bulunan yaklaşık bin kişinin, haklarında başka hiçbir delil bulunmaması halinde tahliyesini talep edeceğiz.” diye konuştu.

Gerçek ByLock Kullanıcılarının Tespitini Güçleştirmek Amacıyla Yapıldı

11 bin 480 GSM numarasının kullanıcılarının bilgi ve onayları olmadan ByLock IP’lerine yönlendirilmiş oldukları tespit edildi. Bu kullanıcıların, gerçek ByLock kullanıcılarının tespitini güçleştirmek amacıyla yapıldığı tespit edildi. Ayrıca bu durum FETÖ/PDY terör örgütü ile mücadeleyi güçleştirme amacıyla örgüt mensubu yazılımcılar tarafından geliştirilen uygulamalarla bilinçli olarak bylock.net alan adına yönlendirilmiş oldukları yönünde bulgular elde edildi.”

Servan Alacabey – SondakikHaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.