‘Bittin Sen’ Sözüne Kılıçdaroğlu’ndan Suç Duyurusu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘bittin sen’ diyen  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet Halk Parisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi hakkında ‘bittin sen’ diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP Genel Başkanı, ayrıca Bakan Soylu hakkında 100 bin TL’lik tazminat davası açtı.

Suç duyurusunu  Kılıçdaroğlu’nun  avukatı Celal Çelik, Twitter hesabından duyurdu.

Twiterdaki suç duyurusu;
Geçmişini affettirmek ve yaranmak güdüsü ile Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na, seviyesizce saldırıp, Hakaret, Tehdit ve İftira Suçlarını işleyen Süleyman Soylu hakkında Suç Duyurusunda bulunduğumuz gibi, ayrıca 100.000TL’lik bedelli Manevi Tazminat davası açtık. Haddini bildireceğiz…

İçisleri Bakanı Süleyman Soylu ne demişti?

Soylu;  “Türkiye, bir yandan bu işlerle, bir yandan ümmetin, mazlumların derdiyle uğraşırken içeride bir müfteri, bir siyaset bezirganının hezeyanları, yalanları ve iftiralarıyla uğraşmaktadır. Türkiye’nin siyasi istikrarına nerede bir saldırı ve ihanet varsa biz bu siyaset bezirganın savunmasına görüyoruz. Vekilleri terörün cenazesindeyken, kendisi terörle iltisaklı olduğu için hapse attığımız kişileri hapiste ziyaret eder. Girdiği her seçimde milleten tokat yiyen bu zat belli ki akıllanmamış. Bu siyasi düzenbaz dün ak dediğine ertesi gün kara diyen zat. 2 haftadır eline tutuşturulmuş paçavralarla şov yapmaktadır. ‘Açıklayacağım, büyük kıyamet kopacak, rezil olacaklar’ dedi. Kendisi rezil oldu. Bütün Türkiye gördü ki bu siyasi sahtekar, yalanlarının ve iftiralarının üzerinden Türkiye’de başka bir oyna soyunmuş. Şimdi konu mahkemeye intikal etti. Sonra hızını alamadı kurumları, hepimizi de asmakla tehdit etti. Dün de şahsıma bir laf etmiş. Demiş ki ‘Seni asmayacağım da rezil edeceğim’ Kılıçdaroğlu, senin aklın gibi ipin de çürüktür. Kılıçdaroğlu, sana açık açık söylüyorum: sen bittin.”
(sondakikHaber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.