Başbakan’dan OHAL Komisyonu Yorumu

OHAL Komisyonundan ilk kararların açıklanmasının ardından, Başbakan Binali Yıldırım’dan ilk yorum geldi. Başbakan Yıldırım, komisyonun titiz çalıştığını söyledi.

685 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu bugün resmi web sitesinde ilk kararların alındığını açıkladı. OHAL Komisyonunun ilk kararlarını açıklamasının hatırlatılması üzerine Başbakan Binali Yıldırım “İtiraz komisyonu, geçtiğimiz aylarda kanunla kuruldu. Yapılanması tamamlandı. Bütün müracaatlar alındı. İstihbaratla ilgili birimlerden gereken tüm bilgiler toplandı. Komisyon ilk toplantısını yaptı, kararlarını da aldılar. Bundan sonra da ellerindeki dosyaları gündemlerine göre almaya devam edecekler. Çok kapsamlı çalışma yapıyorlar, sadece duyumlarla, ihbarlarla değil, belgelerle, bilgilerle, mahkemelerin de esas aldığı kıstaslar çerçevesinde titiz bir çalışma yürütüyorlar. Bu ne demek? İtirazları olan varsa, bunlara yargı yolu açılıyor. Haklarını orada arayacaklar. Mesele böylece hallolmuş olacak” diye konuştu.

Sosyal Medyada Tepki

OHAL Komisyonunun ilk kararlarını aldıklarını açıklanması, haber bekleyen yüz binlerce kişide  büyük heyecan yaratmıştı. Ancak, dosyalar ve içerikle ilgili bir açıklama olmadığı görülünce tepkilerde ardından geldi. Bir çok kişi sosyal medya paylaşımında 11 ay bekleyen Komisyonun 100 bini aşan dosyaya ne kadar sürede bakacağı endişesini paylaştı. Açıklamada kararlarla ilgili bilgi verilmemesi de tepkiyle karşılandı. İhraç edilenlerin listesi yayınlanırken, kararların yayınlanmamasının doğru olmadığı görüşü paylaşıldı.

Komisyonunun ilk kararlarını aldıklarının açıklanmasının ardından sosyal medyada “OHAL Komisyonu” hastagı gündeme oturdu. 

OHAL Komisyonundan İlk Karar Çıktı 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.