Asistan Doktor’a AİDS Bulaştı mı?

Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine getirilen HİV pozitif virüsü taşıyan hamile bir kadına müdahale eden asistan doktorun parmağına kullandığı iğnenin batması sonucu virüs bulaştığı ileri sürüldü. Hastane yetkilileri olayı doğrularken, doktorun tedavi altına alındığını açıkladı.

D.Ü. Tıp Fakültesi Hastaneleri Kadın Doğum Bölümüne getirilen hamile ve HİV pozitif taşıyan bir kadına müdahale eden asistan doktorun parmağına, tedavide kullanılan bir iğne battı. Olayın ardından HİV bulaştığı belirtilen asistan doktor hemen tedavi altına alındı. Olayla ilgili inceleme başlatılırken, hastane yetkililerinden açıklama geldi.

D.Ü. Hastanesinden yapılan açıklamada “İlimizdeki hastanelerde kabul edilmeyen HİV pozitif virüsü taşıyan anne adayı, anne ve çocuk sağlığı açısından hemen değerlendirilerek hastanın mağduriyeti söz konusu olduğu için hastanemize kabul edilmiştir. Sezaryenle yapılan doğum işleminde asistan doktorlarımızdan birinin eline iğne batması sonucu iş kazası olmuştur. Bu olumsuz tablonun giderilmesi için tüm resmi işlemler yapılmış. Doktor arkadaşımızın tedavisi ivedilikle yapılmış ve devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.