Aldatan Erkeklerin Kalp Krizi Riski Yüksek

Bilim adamlarının kadın erkek arasındaki ilişkiyi inceleyen birçok araştırmalar sonucunda, eşini aldatan erkeklerin çoğunlukla ani kalp krizi sonucu öldüğünü gördü. 

“Erkektir; elinin kiridir yapar ama döneceği yer yine evidir”  sözünü bir kez daha düşünün. Floransa Üniversitesinden bilim adamları ”evlilik dışı ilişki” ve ”erkeklerde sadakatsizlik” gibi konuları içeren daha önce yapılmış birçok araştırmayı inceledi ve eşini aldatmanın erkeklerin sağlığını etkileyen stres ve suçluluk hissi yarattığı sonucuna vardı. Araştırmaları inceleyen bilim adamları evlilik dışı ilişki yaşayan erkeklerin çoğunlukla ani kalp krizi sonucu öldüğünü gördü.

Aldatma, Kalp Damar Hastalığı Riskini Arttırıyor

”Journal of Sexual Medicine” dergisinde yer alan araştırmada  bilim adamları, evlilik dışı ilişkinin, metresin genellikle erkeğin eşinden daha genç olması ve ilişkinin aşırı alkol ya da yiyecek tüketildikten sonra yaşanması nedeniyle stresli olabileceğini belirtti. Gizli ilişkinin tansiyonun yükselmesine ve kalp atışlarının hızlanmasına neden olabileceği, suçluluk hissinin yaratacağı psikolojik durumun da kalp damar hastalıkları riskini artırabileceği vurgulandı.

(sondakikHaber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.