Af İsteyenler Gündeme Oturdu

32

Taşeron yasası, bedelli askerlikten sonra af isteyenlerde gündeme oturdu. Türkiye’deki cezaevleri dolup taşarken, af bekleyenlerin yakınları Twitter’da #TaşeronTamam SıraAdliMahkum ‘da tagı ile gündeme girmeyi başardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın taşeron yasasıyla ilgili yaptığı açıklamanın ardından Bedelli askerlik isteyenler, af isteyenler sosyal paylaşım sitelerinde seslerini duyurmaya başladı.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da TaşeronTamam SıraAdliMahkum tagı onbilerce kişi tarafından paylaşılarak gündeme girdi.

Tagı paylaşanların çoğunluğunun mahkum yakınları olduğu anlaşılırken, paylaşımlarında Cumhurbaşkanı ecep Tayyip Erdoğan ve ilgili bakanlar etiketlendi.

Bir çok paylaşımda FETÖ/PDY’e atıfta bulunuldu ve görevden alınan hakim ve savcıların yakınlarını içeriye attıkları mesajları paylaşıldı.

Taga destek veren siyasilerde unutulmadı. Destek verenlere teşekkür mesajları yağdı.

Öte yandan sitemizde yayınlanan “Yeni Cezaevleri de Yetmedi” başlıklı haberimizle de cezaevlerinin yetersiz kaldığı, af yada denetimli serbestlik ile çözüm bulunabileceğine dikkat çekildi. (SondakikHaber.Com)