Adnan Oktar Gözaltında

Adnan Oktar ve tarikatına yönelik İstanbul merkezli 5 ilde operasyon başlatıldı. Oktar ve 235 kişi hakkında, organize suç örgütü kurmak, askeri casusluk, dolandırıcılık gibi suçlamalarla gözaltı kararı çıkartıldı.

Kamuoyunda ‘Adnan Hoca’ olarak bilinen Adnan Oktar ve tarikatına yönelik sabaha karşı operasyon başlatıldı. Hava destekli operasyonda Adnan Oktar Çengelköy’deki evinde gözaltına alındı.
Adnan Oktar’a yöneltilen suçlamalar arasında ‘organize suç örgütü kurmak, uluslararası ajanlık, kara para aklama, tehdit, şantaj, inanç istismarı ve küçük çocuklara taciz’ iddiası yer alıyor. Operasyon kapsamında çok sayıda silah, çelik yelek ve zırhlı araca el konuldu. Operasyon, Emniyet tarafından ‘Adnan Oktar Suç Örgütü’ne yönelik 235 şüpheli hakkında operasyon başlatılmıştır” ifadeleriyle duyuruldu.

Adnan Oktar ve yanındakiler hakkında Emniyet’e çok sayıda şikayet iletildiği öğrenildi. Şikayette bulunanların arasında küçük yaşta kız çocuklarının aileleri, dolandırılanlar, örgütten ayrıldığı için iftira ve şantaja uğrayanların yer aldığı ileri sürülüyor.