Açık Lise (AÖL) Sınavı Ne Zaman? AÖL Sınav Giriş Belgesi

MEB, AÖL sınavının  9-10 Aralık 2017 tarihlerinde yapılacağını planladıklarını açıklamasın ardından öğrenci ve veliler internette “AÖL sınavı ne zaman?” “AÖL sınav giriş yerleri belli oldu mu?”, “AÖL 1.dönem sınav tarihi ( 2017 -2018 )” sorgulamalarla arama motorlarında tarihleri öğrenmeye çalışıyor.

Lise eğitimlerini açık lise üzerinden tamamlamaya çalışanların sınav heyecanı başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) AÖL sınavının 9-10 Aralık 2017 tarihlerinde yapılmasının planlandığını açıkladı. Ancak sınava bir hafta kalmasına rağmen henüz sınav yerleri açıklanmadı. Sınav yerlerini merak eden öğrenci ve veliler internet üzerinden sınavla ilgili açıklama aramaya başladı.

 

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav yerlerini öğrenmek isteyenler aşağıda belirtilen linkten AÖL sistemine giriş yaparak sınav giriş belgelerine ulaşabilecekler.

AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ

Yukarıdaki linke tıklayarak sisteme Güvenlik Kodu, Öğrenci Numarası ve şifrenizi girerek giriş yapabilir, buradan Sınav Giriş Belgesini yazıcıdan çıktı alarak sınava girebilirsiniz.

Sınav giriş belgesi fotoğrafsız olanlar mutlaka sınav öncesi irtibat bürolarına gitmeli ve sisteme fotoğrafını aktarmalı. Sınavla ilgili adresine herhangi bir tebligat yapılmayacak.

Sınav Günü Yanınıza Almanız Gerekenler:

  1. Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı, pasaport veya ehliyet belgelerinden herhangi biri
  2. Sistemden aldığınız fotoğraflı sınava giriş belgesi
  3. Kurşun kalem, silgi ve açacak

Sınavda yasak olanlar

Öğrencilerin yanında zaten yasak olan her türlü delici ve kesici alet ile ateşli silahın yanı sıra cep telefonu, bluetooth kulaklık veya benzeri elektronik cihazlar ile sınava girmeleri yasaktır.

(Sondakikhaber.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.