22 Bin 987 Polis FETÖ’den İhraç Edildi

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok: “17-25 Kumpası sonrası Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatı veya iltisakı tespit edilen 22 bin 987 teşkilat mensubu meslekten ihraç edildi”

Merter Polis Evinde düzenlenen Emniyet Genel Müdürlüğü  Müfettişlik Temel Eğitimi ve Güncelleme Seminerinde, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ” 17-25 Kumpası sonrası FETÖ ile irtibatı veya iltisakı tespit edilen 22 bin 987 teşkilat mensubu meslekten ihraç edilmiştir. Resen emekli, emekli veya istifa gibi nedenlerle meslekten ayrılan personelden bin 393’ünün rütbe unvan ve bunlardan doğan hakları geri alınmıştır” dedi.

PEKOM Merter Polis evinde gerçekleşen seminerde konuşan  Altınok, FETÖ’den ihraç edilen emniyet mensubunun sayısını açıkladı.

Toplamda 22  Bin 987   Kişi İhraç Edilmiş

17- 25 kumpası sonrası FETÖ ile irtibatı veya iltisakı tespit edilen 22 bin 987 teşkilat mensubu meslekten ihraç edilmiş; resen emekli, emekli veya istifa gibi nedenlerle meslekten ayrılan personelden bin 393’ünün rütbe, unvan ve bunlardan doğan hakları geri alınmıştır. Halen görevlerinden uzaklaştırılmış 12 bin 36 mensubumuzun ise durumları titizlikle incelenmektedir” diye konuştu.

(sondakikHaber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.